â ïžChris Veber, a fĂŒggetlen osztrĂĄk ĂșjsĂĄgĂrĂł nemrĂ©giben ismĂ©t leleplezte azt a hatalmas botrĂĄnyt, amely az eurĂłpai adĂłfizetĆket közvetlenĂŒl Ă©rinti.
BejegyzĂ©sĂ©ben vilĂĄgosan Ă©s pontosan foglalja össze azt, amit a mainstream mĂ©dia Ă©s a brĂŒsszeli elit igyekszik eltitkolni. Veber kijelenti, hogy az âosztrĂĄk BelĂŒgyminisztĂ©rium szerint
egyedĂŒl AusztriĂĄbĂłl 2022 Ăłta legalĂĄbb (!) 20 milliĂĄrd eurĂł kerĂŒlt kĂ©szpĂ©nzben Ă©s aranyban, teherautĂłkon kerĂŒlt UkrajnĂĄba. Ursula von der Leyen eközben elĂ©rte a cĂ©ljĂĄt, Ă©s OrbĂĄn Viktor eltĂĄvolĂtĂĄsa utĂĄn vĂ©gre tovĂĄbbi 90 milliĂĄrdot kĂŒldhet UkrajnĂĄba. Ez csak az elsĆ rĂ©szlete annak a 2.000 milliĂĄrdnak (nem elĂrĂĄs!), amit az ukrĂĄn rezsim követel a következĆ tĂz Ă©vre. MindezĂ©rt mi fizetĂŒnk. Hacsak nem szabadulunk meg a sajĂĄt kormĂĄnyunktĂłl Ă©s az EU BizottsĂĄgtĂłl.â
Ez nem elmĂ©let, hanem a valĂłsĂĄg. AusztriĂĄbĂłl â Ă©s valĂłszĂnƱleg mĂĄs uniĂłs tagĂĄllamokbĂłl is â Ă©vek Ăłta ĂłriĂĄsi összegek, kĂ©szpĂ©nzben Ă©s aranyban, teherautĂłkon ĂĄramlanak UkrajnĂĄba. Amikor valaki rĂ©szletesebb informĂĄciĂłt kĂ©r, a BelĂŒgyminisztĂ©rium azonnal a âközrend Ă©s biztonsĂĄgâ veszĂ©lyeztetĂ©sĂ©vel Ă©rvel.
A 20 milliĂĄrd csak az AusztriĂĄbĂłl dokumentĂĄlt minimum. Ehhez jönnek a többi orszĂĄg hozzĂĄjĂĄrulĂĄsai, a fegyverszĂĄllĂtĂĄsok Ă©s a korlĂĄtlan âsegĂ©lyekâ. A kijevi rezsim ugyanis 2.000 milliĂĄrdot követel a következĆ Ă©vtizedre â egy vĂ©gtelen pĂ©nzszivattyĂșt, amelyben nincs semmifĂ©le korlĂĄt vagy elszĂĄmoltathatĂłsĂĄg.
Ki fizeti mindezt? Mi, az eurĂłpai adĂłfizetĆk. A nyugdĂjasok, akiknek alig futja a megĂ©lhetĂ©sre, a fiatalok, akiknek nincs jövĆjĂŒk a magas adĂłk miatt, a vĂĄllalkozĂłk, akik a bĂŒrokrĂĄcia alatt fulladoznak. Eközben UkrajnĂĄban egy korrupt rezsim uralkodik, ahol a segĂ©lyek egy rĂ©sze eltƱnik, a mĂĄsik rĂ©sze pedig a hĂĄborĂșs gĂ©pezetet tĂĄplĂĄlja â miközben mi itthon szƱkölködĂŒnk, energiaĂĄrak robbannak Ă©s a mindennapi megĂ©lhetĂ©s egyre nehezebb.
Chris Veber szerint csak akkor ĂĄllhat meg ez az ĆrĂŒlet, ha megszabadulunk a jelenlegi kormĂĄnyoktĂłl Ă©s az EU BizottsĂĄgtĂłl. Viktor OrbĂĄn pĂ©ldĂĄja mutatta, hogy lehet ellenĂĄllni a brĂŒsszeli nyomĂĄsnak, de az elit vĂ©gĂŒl mindig megtalĂĄlja a mĂłdjĂĄt, hogyan törje meg a nemzeti szuverenitĂĄst Ă©s folytassa a pĂ©nzpazarlĂĄst.
Ez nem Ukrajna megmentĂ©se, hanem EurĂłpa kifosztĂĄsa. A âközrend Ă©s biztonsĂĄgâ vĂ©delmĂ©ben titkolt arany- Ă©s kĂ©szpĂ©nz-szĂĄllĂtmĂĄnyok, a vĂ©gtelen követelĂ©sek Ă©s a sajĂĄt nĂ©pĂŒnk Ă©rdekeinek felĂĄldozĂĄsa egyĂ©rtelmƱ jelzĂ©s.